Czy buty można suszyć w suszarce

Pogoda jest wyjątkowo zmienna i nieprzewidywalna. Zdarza się, że deszcz zaskakuje nas w najmniej spodziewanym momencie. Jeżeli nie masz na sobie akurat klapków, istnieje ryzyko, że Twoje buty przemokną. Jak szybko wysuszyć buty w bezpieczny sposób? Jakich czynności unikać? 

Skuteczne Sposoby na Szybkie Wysuszenie Mokrych Butów: Praktyczne Porady i Triki

Jak szybko wysuszyć buty w bezpieczny dla nich sposób? Aby pozbyć się wody ze środka obuwia, można sięgnąć po papier z gazety tudzież ryż w woreczku. Skutecznie wchłaniają one wszelką wilgoć. Wystarczy, że włożysz woreczek surowego ryżu do każdego z butów. Oczywiście, jeżeli są bardzo przemoknięte możesz wykorzystać po dwa woreczki. Zostaw je w obuwiu na noc, aby ryż mógł wchłonąć wilgoć, a rano przetrzyj wnętrze butów czystą ściereczką. Równie dobrze do osuszania obuwia sprawdzi się też zwykły papier z gazety. Jest on niezwykle chłonny. Papier również pozostaw na noc, a jeżeli jest to konieczne to na kilka dni. Dzięki niemu obuwie zachowa swój pierwotny kształt w czasie suszenia. Do wysuszenia obuwia można też użyć popularnych ręczników papierowych. Trzeba jednak pamiętać o ich częstej wymianie. Po ukończeniu osuszania obuwia możesz zastosować sodę oczyszczoną. Proszek ten wyeliminuje wszelkie przykre zapachy ze środka butów.

Jak szybko wysuszyć buty

Czy buty można suszyć w suszarce?

Korzystanie z suszarki do ubrań jest odradzane. Jej użycie może skutkować zmianą struktury obuwia, jego odkształceniem czy wybarwieniem kolorów. Ponadto powstałe podczas pracy urządzenia wstrząsy mogą uszkodzić buty. Jak wysuszyć buty prosto i błyskawicznie? Alternatywą dla suszarki do ubrań jest kosz do suszenia butów lub specjalna suszarka do butów. Sprzęt ten posiada nagrzewane końcówki, które wystarczy włożyć do środka obuwia.

Jak wysuszyć buty, aby ich nie uszkodzić?- porady

Jak wysuszyć buty w prosty sposób i im nie zaszkodzić? Przede wszystkim pewnych rzeczy należy unikać. Przyśpieszenie procesu suszenia obuwia w niewłaściwy sposób może skutkować np. uszkodzeniem ich struktury czy odklejeniem cholewki. Może to skończyć się koniecznością wyrzucenia ulubionych butów. Czego więc nie wolno robić susząc obuwie? Przede wszystkim nie należy kłaść osuszanych butów pod kaloryferem czy na kaloryferze. Pamiętaj też, że nie wolno wystawiać obuwia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zwłaszcza modele wykonane z tworzywa sztucznego mogą przez to ulec skurczeniu czy odkształceniu. Tak samo w przypadku kaloryferów. Generowane przez nich ciepło można rozpuścić klej, użyty do złączenia poszczególnych części obuwia.  Buty przez to szybciej się zniszczą. Odradzane jest też wysuszanie butów poprzez wykorzystanie suszarki do włosów. Ciepły strumień powietrze obniża trwałość kleju. Wyżej wymienionych metod osuszania obuwia należy unikać, gdyż mogą one jedynie zniszczyć buty.

Zabezpieczenie obuwia przed wilgocią- czego użyć?

Najlepszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie do przemoknięcia obuwia. W tym celu pomocne okazują się specjalne akcesoria do butów, takie jak środek marki Crep. Preparat ten tworzy na obuwiu powłokę ochroną. Produkt korzysta z nanotechnologii i skutecznie zabezpiecza różnego rodzaju obuwie przed wilgocią i zabrudzeniami. Z impregnatu najlepiej korzystać raz na dwa tygodnie, aby zachować wszelkie cenne właściwości ochronne produktu.

Jak wysuszyć buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *