Adidas Campus a właściwie Adidas Campus 00s, bo to ich pełna nazwa zostały wydane w latach 80. Początkowo tłumione przez popularniejsze wtedy modele Adidas Gazelle i Adidas Samba obecnie stały się hitem!

Dlaczego Adidas Campus stały się przebojem?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy cofnąć się ponad 30 lat do tyłu kiedy zostały oficjalnie wydane. Początkowo miały być to buty do koszykówki, ale końcowo stały się butami do skateboardingu. Wpływ na popularność butów miały z pewnością gwiazdy i zespoły hip-hop, które w głównej mierze roz promowały sneakersy. Run-DMC i The Beastie Boys, bo tak nazywały się zespoły, przez całą karierę nosili buty z kolekcji Adidas Campus, nawet po zakończeniu produkcji w 1987 roku. Od powrotu Adidas Campus do sprzedaży fani Adidasa pokochali tę kolekcję!

Najbardziej lubiane modele Adidas Campus

Na początek zacznijmy od klasycznego modelu, czyli Adidas Campus 00s Core Black . Wydane stosunkowo niedawno, bo 17 lutego 2023 roku od daty premiery cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Czarna klasyczna cholewka z trzema białymi paskami i złotym logo CAMPUS, a całość uzupełnia jasnobrązowa podeszwa. Następnym, a zarazem ostatnim modelem, który bez żadnych wątpliwości zasługuje na miejsce na tej liście jest Adidas Campus 80s South Park Towelie wydane w kwietniu 2021 roku. Ten model w kolaboracji z South Parkiem był kluczem sukcesu dla popularności Adidas Campus. Fioletowa cholewka inspirowana właśnie ręcznikiem w połączeniu z oczami na języku i trzema białymi paskami na cholewce tworzą oryginalne połączenie, które każdy fan serialu South Park powinien mieć w swojej kolekcji!