Nike Dunk Low, czyli kolekcja Nike, która zrobiła furorę w świecie sneakersów. W przeciwieństwie do Nike Dunk High wyróżnia je niska cholewka, charakterystyczny dla marki Swoosh i napis NIKE na zapiętku.

Historia Nike Dunk Low

Pierwsze kolorystyki modeli z kolekcji Nike Dunk Low zaczęły pojawiać się w 1999 roku w Japonii. Nie nazywały się jednak tak jak teraz tylko wydawane były jako Nike Dunk Low Pro B i Nike Dunk Low CO.JP. Oba modele były stopniowo ulepszane aż do marca 2002 roku kiedy Nike wydał gorąco wyczekiwany model Nike Dunk Low. Model ten prawdopodobnie nie byłby wydany gdyby nie nagłe mianowanie Sandy’ego Bodeckera na dyrektora Nike w 2021 roku. Bodecker wraz z otrzymaniem posady otworzył osobny oddział dla Nike Dunk Low SB i zaczął ich produkcję. Model z dopiskiem SB był skierowany dla skaterów. W 2002 roku Nike pozyskał nowe twarze do promocji kolekcji Nike Dunk Low i Nike Dunk Low SB, byli to Richard Mulder, Danny Supa, Reese Forbes i Gino Lanucci. Od tego czasu kolekcja prężnie się rozwija a nowe kolorystyki Nike Dunk Low wydawane są praktycznie codziennie!

Kolaboracje Nike Dunk Low

Przez lata od wydania Nike Dunk Low mogliśmy zaobserwować kolaborację z udziałem kolekcji z bardzo dużymi markami takimi jak Supreme, Jarritos czy Ben & Jerry’s. Sneakersy z tych kolaboracji wyprzedawały się bardzo szybko, a ceny osiągały astronomiczne kwoty. Mówiąc o cenach Nike Dunk Low nie możemy zapomnieć o kolaboracji ze znaną marką produkującą konsole do gier — Playstation i znanym amerykańskim raperem Travisem Scottem. Nike Dunk Low Travis Scott x PlayStation, bo tak się nazywały, osiągają na rynku wtórnym ceny rzędu 1.000.000$. Cena tego modelu jest tak wysoka z powodu ich dostępności, ponieważ tylko 5 szczęśliwców miało szansę wygrać je w loterii z okazji akcji promocyjnej.

Najciekawsze modele Nike Dunk Low

Kolorystyk Nike Dunk Low z dnia na dzień przybywa jednak niektóre zapadły nam w pamięci na dłużej. Jedną z nich jest kolorystyka Nike Dunk Low Panda, która w ostatnich latach podbija serca fanów Nike! Biała cholewka z czarnymi elementami i charakterystyczny czarny Swoosh, a całość dopełnia czarna podeszwa! Nike Dunk Low Grey Fog to kolejny model, który robi furorę! Biało-szara cholewka i szary Swoosh, to właśnie je wyróżnia! Kolejny must-have w każdej garderobie! Jeżeli mowa o must-have w szafie, to nie możemy zapomnieć o klasycznych Nike, takich jak Nike Air Force oraz ikonicznych Nike Air Max, które podobnie jak Nike Dunk Low cieszą się ogromną popularnością wśród fanów firmy zza oceanu.