Historia Yeezy Slide sięga 2018 roku kiedy po raz pierwszy ujrzano popularnego rapera, a zarazem projektanta mody Kanye Westa w Yeezy slipper na weselu. Rok później, w 2019 roku Kanye West potwierdził kolaborację z Adidasem i wypuścił następcę dla Yeezy Slipper — Yeezy Slide, który natychmiast stał się hitem. Pierwsza kolekcja składała się z 3 par – „Desert Sand”, „Bone” i „Resin”. Szybko później, ze względu na niesamowite zainteresowanie pierwszymi modelami przyszedł czas na kolejne kolorystyki, dzisiaj na rynku mamy ich kilkadziesiąt!

Najciekawsze modele Yeezy Slide

W tym zestawieniu możemy wyróżnić tylko kilka najciekawszych modeli Yeezy Slide. Z pewnością na ten tytuł zasługuje kolorystyka Yeezy Slide Onyx, która, ze względu na swój kolor, będzie z pewnością pasowała do każdego outfitu! Nie możemy również nie wspomnieć o jednym z pierwszych modeli kolekcji, czyli Yeezy Slide Bone, którą fani marki Yeezy od razu pokochali. Wyróżnia się beżową cholewką wykonaną z pianki EVA. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej „oryginalnego” ,również coś się znajdzie! Będą to Yeezy Slide Green Glow, wydane w 2021 roku! Ich zielona cholewka jest idealną kolorystyką Yeezy Slide dla osób, które chcą się wyróżnić.

Yeezy Slide: Dlaczego stały się hitem?

Yeezy Slide w ostatnich latach stały się hitem. Czemu zawdzięczają to miano? Z pewnością miała na to wpływ popularność producenta, w końcu jest to jeden z czołowych raperów, jednak tego sukcesu nie można przypisać jedynie nazwisku amerykańskiego artysty. Same klapki idealnie sprawdzą się latem, kiedy jest gorąco. Ich minimalistyczny design i komfort jest niesamowity dzięki między innymi piance EVA, z której podobnie jak kolekcja Yeezy Foam Runner oraz Yeezy 700 są wykonane. Dodatkowo trzeba przyznać, że raper idealnie wstrzelił się w rynek i wykonał unikalny projekt, którego brakowało. Wszystkie te elementy były decydujące i dzięki temu Yeezy Slide dominują rynek klapków i z pewnością w najbliższych latach nie odstąpią na krok konkurencji wydając coraz to nowsze kolorystyki Yeezy Slide!