Współpraca Kanye Westa z niemieckim koncernem Adidas nad modelem Yeezy 350 rozpoczyna się w 2013 roku, 2 lata później debiutuje pierwsza kolorystyka z kolekcji — „Turtle Dove” a zaraz później kolejna – Yeezy 350 Pirate Black. Buty od razu pozyskują swoich fanów i staja się natychmiast hitem sprzedaży Adidasa. Raper, a zarazem projektant mody widząc sukces kolekcji, nie próżnuje i wypuszcza kolejne kolorystyki. Dzisiaj jest już ich kilkadziesiąt!

Dlaczego Yeezy 350 osiągnęły taki sukces na rynku?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się do 2013 roku kiedy po głośnym odejściu rapera od firmy Nike, zaraz później znany projektant mody podpisuje nowy kontrakt z największą konkurencją Nike — Adidasem. Niemiecka firma po wypuszczeniu Adidas Ultraboost miała bardzo udany rok, ale nadal brakowało kolekcji, która mogłaby odmienić trendy rynku. Na szczęście raper miał pomysł jak to zmienić, wypuszczając pierwsza kolorystykę Yeezy 350, czyli „Turtle Dove”. Zaraz po wypuszczeniu buty stają się istnym hitem i zajmują pozycję kultowego modelu Ultraboost. 2 miesiące później w sierpniu ukazuje się model, który ludzie jeszcze bardziej pokochali ze względu na cholewkę, która była bardzo wygodna i znany system Boost w podeszwie, który zapewniał idealną amortyzację. To właśnie te elementy w głównej mierze sprawiły ze kolekcja Yeezy 350 osiągnęła tak wielki sukces na rynku butów.

Które modele Yeezy 350 cieszą się największą popularnością?

Niektórzy myślą, że to właśnie pierwsze modele takie jak Turtle Dove czy Pirate Black przyniosły największą sławę kolekcji Yeezy 350 w kolaboracji Adidas x Kanye West. Jest to w jakimś stopniu prawda, ponieważ to właśnie pierwsze modele wypromowały kolekcję Yeezy 350. Natomiast prawdziwy sukces przyszedł rok później od wydania pierwszych modeli kiedy to Adidas potwierdził premiery modelu Yeezy 350 Oreo i trzech modeli z Black Friday Pack. Był to z pełnym przekonaniem przełomowy moment kiedy każdy usłyszał o marce a następne modele takie jak Yeezy 350 Bred czy Yeezy 350 Zebra wyprzedawały się w mgnieniu oka!